DĚTI A PŘÍBĚHUJ.CZ

JEDINEČNÝ KONCEPT ROZVOJE DĚTÍ!

Příběhuj.cz je systém pro děti a rodiče, díky kterému se jednoduchým a velmi zajímavým způsobem rozvíjí v těchto oblastech: soustředění, pozornost, fantazie, kreativita, řeč, a také získávají povědomí o unikátních tématech, která se však týkají běžného života.

Magnetické sady Příběhuj.cz jsou určeny pro děti od 3 let, ale zároveň jsou skvělým nástrojem pro dospělé, jak si kreativně hrát s dětmi, aby to bavilo i dospěláka. Dítě nepotřebuje pro hru s Příběhuj.cz umět číst, ani psát. Příběhy si jednoduše dokresluje dle svojí fantazie a představivosti. Stačí tedy, když umí udržet fix.

Z počátku, než se děti s hravými krabicemi seznámí, potřebují pomoc dospěláka. Časem však dokáží příběhy sestavovat samy a mohou je vyprávět buď sobě, své oblíbené hračce, nebo třeba průvodci, kterého můžete pořídit společně s hravou krabicí. Figurka průvodce, kterému říkáme Megasvět je vyvinuta tak, aby v dítěti evokovala dospěláka, kterému dítě rádo příběhy vypráví a nebo se sám stává některou z postav příběhu. Proto také v každé hravé krabici je vždy jedna postava znázorněna jako převlek Megasvěta. 

svět příběhuj

JAK HRAVÉ KRABICE FUNGUJÍ A PROČ JE POŘÍDIT PRO DĚTI?

Je to jednoduchý, ale velmi dobře promyšelný koncept originální magnetických sad ve spojení s dokreslovači, které umožní dítěti vytvářet nekonečné množství příběhů. V každé hravé krabici najdete kombinaci obrázkových magnetek s konkrétním tématem, které jsou základem  pro jakýkoliv příběh. Velkou výhodou je, že ostatní komponenty příběhů si mohou děti dokreslit, tedy jim nic kvalitními fixami, které jsou součastí každé hravé krabice. Fixy jsou mazatelné a určené na jakýkoliv popisovatelný a magnetický povrch, tedy je můžete snadno setřít a vytvářet nový příběh stále dokola. Pro děti, které s Příběhuj.cz teprve začínájí doporučujeme pořídit tzv. startovací set, který je složen z tabule, hravé krabice s vybraným tématem a mazátkem. Tento set skvěle vytvoří "kreativní koutek" v každém dětském pokoji. A pak už jen vybrat téma, které je Vám nebo dítěti aktuálně blízké a otevírá se Vám svět nekonečné fantazie.  

proč pro deti